Toni Smolej prejemnik kipca Civilne zaščite

Ob dnevu Civilne zaščite, 1. marca, je na Brdu pri Kranju potekala slavnostna podelitev priznanj Civilne zaščite. Iskreno čestitamo vsem prejemnikom nagrad, priznanj in plaket, ki s svojim delom leto za letom, dan za dnem dokazujejo, da je želja pomagati tisto, kar nas vse povezuje, da smo lahko enotni in delujemo za skupno dobro.

Med prejemniki priznanj je bil naš dolgoletni član, reševalec, načelnik in predsednik društva, mentor in prijatelj Toni Smolej. Za svoje neumorno, nesebično in srčno delo že neprekinjenih že več kot 50 let je prejel kipec Civilne zaščite, ki je najvišje priznanje posamezniku za delo v okviru Civilne zaščite. Ponovno lahko poudarimo, kako zelo smo ponosni na Tonija in smo veseli, da imamo vsak dan v njem zgled, kaj pomeni biti s srcem in dušo vedno pripravljen pomagati.

Čestitke Toni! Na veliko uspešnih skupnih let še naprej!

Leto 2023 začeli s tremi intervencijami v dveh dneh

Za nami je pester vikend.

Včeraj, v soboto, 28.1., smo posredovali na Blejski koči na Lipanci, kjer je obolela in dehidrirala oseba. Z dežurno ekipo GRS Brnik smo jo oskrbeli in pripravili za transport s helikopterjem LPE, ki je osebo prepeljala v SB Jesenice.

Danes, 29.1., smo posredovali kar dvakrat.

Pri Domu pri izviru Završnice se je poškodoval alpinist. Z dežurno ekipo GRS Brnik smo ga na kraju oskrbeli, helikopter LPE pa ga je prepeljal v SB Jesenice.

Popoldne se je pod Roblekovim domom poškodoval turni smučar. Osebo smo oskrbeli in jo na klasičen način prenesli v dolino, kjer smo jo predali reševalcem NMP.

V gorah vladajo zimske razmere. Bodite previdni. Pomembno je upoštevati razmere in izbirati cilje, ki so primerni celi skupini. Pozimi v hribe in gore ne zahajajmo sami.

Tečaj Pozimi varno v gore

V GRS Radovljica tudi letos organiziramo brezplačni tečaj Pozimi varno v gore. Tečaj bo potekal 17. decembra z začetkom ob 8. uri pri Valvazorjevem domu pod Stolom.

Štirje reševalci GRS Radovljica na tekmovanju Dolomiti rescue race

Med 30. septembrom in 2 oktobrom so se predstavniki našega društva mudili v italijanskih Dolomitih. Prvič v zgodovini našega društva smo se udeležili mednarodno priznanega tekmovanja Dolomiti rescue race za ekipe gorskega reševanja skupaj z še tremi ekipami iz Slovenije.

Ekipo so sestavljali 4 reševalci, naši predstavniki pa so zasedli skupno 31. mesto med 58 sodelujočimi ekipami iz sedmih držav. 

Tekmovanje je potekalo v hribih nad vasico Pieve di cadore. Reševalci so se preizkusili v gorkem teku, plezanju, spustu po vrvi ter nošnji reševalnih nosil.

Reševalci se že pripravljajo za naslednje leto.